Środki ochrony przeciwpożarowej

Kiedyś było inaczej. Ludzie budowali domy z zupełnie innych materiałów. Łatwopalne drewno było dość niebezpiecznym budulcem na domy. Na dodatek zwartość zabudowy sprawiała, że często płonęły całe wioski. Poszczególne chałupy zajmowały się jedna od drugiej. Ogień przeskakiwał z dachu na dach.

Dziś ogień też jest groźny. jednak nauczyliśmy się postępować rozważniej. Budujemy bezpieczniejsze domy i miasta. Materiały użyte do budowy nie zajmują się już od byle iskry.
Zabezpieczenie przeciwpożarowe jest na wysokim poziomie. Wszędzie znajdują się środki ochrony przeciwpożarowej. W wielu miejscach można znaleźć koc gaśniczy z włókna szklanego.

Ochrona przed ogniem mienia to nie tylko dbanie o właściwe wyposażenie. Warto mieszkanie ubezpieczyć. Wtedy koc przeciwpożarowy jest ważnym dodatkiem.

Jak sama nazwa wskazuje koc gaśniczy szklany uszyty jest z materiału zawierającego szkło. Szkło, czyli przetopiony piasek. Przetopiony i wysnuty w postaci cienkich nitek następnie skręconych w grubsze sznury. Potem wystarczy zapleść z nich matę i mamy koc do gaszenia pożaru.

Oby nigdy nie trzeba go używać.