Ubezpieczenie mienia – warto czy nie?

Ubezpieczać się czy się nie ubezpieczać? Czy wykupić polisę ubezpieczeniową i chronić w ten sposób swoje mienie, swoją nieruchomość i swoje ruchomości, wyposażenie mieszkania?

To są dylematy, gdy kupujemy mieszkanie, gdy je wynajmujemy, gdy kończy się poprzednia polisa ubezpieczeniowa, gdy barak nam pieniędzy i zastanawiamy się czy to konieczny wydatek.

Nieszczęśliwe wypadki

Niestety „przypadki chodzą po ludziach” po nieruchomościach też. Co może się zdarzyć?

  • zalania, my możemy zalać pomieszczenia sąsiada i sąsiad może nas zalać,
  • uszkodzenia instalacji, wodnej, elektrycznej, gazowej,
  • dzieci z boiska mogą zbić szybę naszego okna pokojowego lub balkonowego,
  • włamanie do mieszkania, kradzież mienia, uszkodzenia sprzętów AGD, mebli, elektroniki,
  • uszkodzenia drzwi.

Źródło powyższej listy: www.uwaga.pl

Także pozostawiony garnek na kuchence gazowej, elektrycznej spowoduje wiele szkód. Życie potrafi zaskoczyć. To, że mieliśmy szkodę w poprzednim roku to nie znaczy, że ona się nie powtórzy. Niestety.
Polecam jednak wykupienie polisy ubezpieczeniowej nowej, gdy jeszcze nie ubezpieczaliśmy mienia, przedłużenie poprzedniej, gdy się skończyła. Gdy kontynuujemy ubezpieczenie możemy liczyć na zniżki, zwłaszcza, gdy poprzedni okres był bezszkodowy.

Warto wypróbować porównywarki ubezpieczeń online

Jeśli nie, to po prostu korzystajmy z porównywarek ubezpieczeń. Tam znajdziemy oferty różnych firm ubezpieczeniowych. Porównywarka ubezpieczeń da nam pogląd na stawki ubezpieczeniowe i zakres polis ubezpieczeniowych.

Zacznijmy od sporządzenia listy rzeczy, na których najbardziej nam zleży. Szukajmy i porównujmy tylko takie oferty, które spełniają nasze wymagania.