Co zrobić gdy zdarzy nam się wypadek samochodowy?

Do wypadku lub kolizji może dość w każdej chwili. Co robić, gdy znajdziemy się w takiej sytuacji? Po pierwsze nie wolno tracić głowy, możemy wtedy popełnić błędy, które będą się za nami ciągnąć.
Pierwszą rzeczą, jaką musimy zrobić, jest zabezpieczenie miejsca wypadku. Trzeba ustawić trójkąt ostrzegawczy i włączyć światła awaryjne w pojeździe. Gdy w wypadku nie ma rannych lub ofiar śmiertelnych, musimy usunąć samochód z drogi. Jeżeli są osoby poszkodowane, nie możemy ruszać samochodów. Wtedy musimy zadbać o to by rannym udzielono pomocy.
Jeżeli doszło do niegroźnej stłuczki, nie trzeba wzywać policji. Wtedy można spisać wspólne oświadczenia od kierowców. Policję trzeba wezwać, jeżeli w wypadku zostały poszkodowane osoby, gdy została wezwana straż pożarna lub pogotowie oraz gdy któryś z uczestników wypadku nie ma dokumentów i ważnego OC.
Po wypadku, nie można naprawiać samochodu, ani dokonywać w nim żadnych zmian. Trzeba zaczekać na przedstawiciela ubezpieczeniowego, który przeprowadzi oględziny pojazdu. O wypadku trzeba poinformować naszego ubezpieczyciela, trzeba pamiętać, by zrobić to jak najszybciej, ponieważ w naszych umowach jest określony czas, jakiego nie możemy przekroczyć, przy zgłaszaniu szkody.